top of page

OČAKÁVANÉ REPORTY FINANČNÝCH VÝSLEDKOV (1. - 5. 1. 2024)V prvom týždni januára sa očakávajú dôležité reporty finančných výsledkov od niekoľkých popredných spoločností. Pozornosť investorov sa sústreďuje najmä na 4. a 5. január, keďže v týchto dňoch budú oznámené výsledky niekoľkých kľúčových hráčov na trhu.


4. januára:

  • Walgreens Boots Alliance (WBA): Predpokladaný zisk na akciu (EPS) je 0,63 USD a tržby by mali dosiahnuť 34,877 miliardy USD. Walgreens, známy reťazec lekární, bude pod drobnohľadom investorov, najmä vzhľadom na výzvy v retailovom sektore a zdravotníckej oblasti.

  • Conagra Brands (CAG): Od tohto výrobcu potravín sa očakáva EPS 0,68 USD a tržby 3,234 miliardy USD. Konkurenčný tlak a zmeny v spotrebiteľských trendoch môžu ovplyvniť ich výsledky.

  • Lamb Weston Holdings (LW): Spoločnosť, ktorá sa zameriava na hranolčeky a ďalšie zemiakové produkty, by mala ohlásiť EPS 1,42 USD a tržby 1,699 miliardy USD. Ich výsledky budú indikátorom trendov v potravinárskom priemysle.

  • RPM International: Táto spoločnosť z oblasti stavebných materiálov a farieb by mala ohlásiť EPS 1,23 USD a tržby 1,836 miliardy USD, čo naznačuje jej pozíciu v rámci stavebného priemyslu.

5. januára:

  • Constellation Brands (STZ): Tento výrobca alkoholických nápojov by mal oznámiť EPS 3,02 USD a tržby 2,544 miliardy USD. Ich výsledky môžu poskytnúť výhľad do spotreby alkoholu a trendov vo voľnočasovom priemysle.


Tieto reporty budú dôležitým ukazovateľom nielen pre jednotlivé spoločnosti, ale aj pre celkový stav ekonomiky, keďže odhaľujú, ako rôzne sektory čelia súčasným ekonomickým a trhovým výzvam. Investorom poskytujú cenné informácie o finančnom zdraví týchto spoločností a môžu slúžiť ako základ pre rozhodovanie o investíciách.

Comments


bottom of page